Nepovedené instalace, lenost, amatérské práce, šetření každé Kč a jiné nešvary, aneb jak nemá vypadat montáž...

Ukázky „profesionálních“ instalací nejmenovaných firem, kutilů a různých kuriozit z výjezdů. I takové detaily jako kvalita konektorů, cable managementu, přenosové techniky a práce samotné mohou být rozdílem mezi tím, zda budete pravidelně volat technickou podporu, anebo volat rodinu k zajímavému pořadu. 

TV+ Sat rozvody nejmenovaného hotelu na střeše 

Pat a Mat“ v akci, aneb nepořádek a fušerská práce v celé své kráse

 

Po zásahu naší firmy nejen že kabeláž vypadá estetičtěji, ale je i více chráněna před povětrnostními vlivy, a prodlužuje tak životnost celkové instalace.

 

Volně plandající komponenty v hlavní rozvodnici STA
 
 
Popisek "indoor only" má své oddůvodnění 

 

Další kuriozity

Staroměstská - Aneb metroanténa
 
S touto anténou žádný velký zázrak v kvalitě příjmu nečekejte
 
Vskutku hybridní anténa, lze v nouzi použít i ke grilování v případě, že na toto nic nenaladíte, což je zde jev skoro jistý...
 

Vypadá vaše instalace podobně nebo hůře? I s tímto vám naše firma ráda pomůže

Další kuriozity jsou k nalezení ve Fotogalerii nebo přímo pod tímto  linkem 

Oborové historky

Nuselský masakr

Za svou praxi jsem zažil mnohé případy, kdy se mi už při prvním pohledu na „místo činu“ naježily všechny chlupy, případně se málem neubránil krokodýlím slzám, co jsou někteří lidé schopni udělat, aby naladili svou oblíbenou Ordinaci v Růžové zahradě a neplatili ani korunu navíc za nějakou montáž, však na co, když to hraje. Ovšem po zážitku z Nuslí jsem pochopil, že úsloví „Zlaté české ručičky“ je vskutku pravdivé

V ten den jsem měl mít výjezd do Sarajevské ulice v Nuslích.Nebyl jsem z toho zrovna nadšený, neboť v Nuselském údolí „už jen z povahy toho místa“, se to problémy s příjmem televize jen kupilo. A tak jsem  po cestě přemýšlel, jak asi odstraním zákazníkův problém. To byla ještě éra analogového přenosu, tudíž byla tehdy úvaha o něco těžší jak dnes. Jako obvykle jsem zhlédnul situaci u přijímače, která nebyla špatná, ale rovnou tragická. Kromě šumu nebylo vidět nic, a pokud už se dalo něco naladit, tak kvalita byla  nevalná, a tak jsem se vypravil na střechu, abych zjistil, kde je chyba. Myslel jsem si, že asi bude zase někde uhnilý kabel, spadlý stožár nebo si nějaký šikovný soused přivlastnil anténu. Zkrátka věci, které asi tak nejčastěji selžou.

Jakmile se však rozprostřel můj pohled na střechu, pak to přišlo, 30 minut nekonečného smíchu a všemožných legračních komentářů a měl jsem co dělat, abych se na místě neskácel smíchy, neboť jsem nikdy nic takového neviděl. Takovou hrůzu, při níž se nedalo nic jiného dělat, nýbrž se jen zoufale nahlas smát a smát... Různé „úpravy“ a pokusy o „tunning“ antén jsem již viděl, ale anténa z hůlek od lyží, nebo deštníku a nějak náhodně smotaných drátů, to už bylo zkrátka na mě moc. Jako bonus bylo těchto všech 12 antén, připomínajících Patovo a Matovo dílo, zcela originálních. To jsem věru nikdy neviděl. Nevěděl jsem, jestli to byl pokus o nějaké moderní umění, zlý sen, anebo netradiční snaha se odlišit od sousedů.

Zeptal jsem se tedy lidí v domě, kdo jim tyto značkové rádoby antény vyrobil. Podle kreativity autora nebylo třeba moc dlouho hledat. Byl to jeden nejmenovaný místní kutil, který za úplatu jednou za čas sedl, zapálil fajfku a sousedovi vyrobil anténu, z toho, co měl po ruce. Vzal, nejčastěji ony hůlky od lyží, omotal kolem toho nějaký drát, a dílo bylo  na světě. Onen kutil zlaté ručičky vskutku měl, bylo  alespoň zajímavé vidět, co vše nepoužitelné se dá použít, aby babička si mohla v klidu sníst rohlík u Televizních novin. Nutno podotknout, že úplata nebyla nijak malá. Za jeden program(v té době vysílaly pouze 2) si kutil účtoval až tisíc korun, což v té době byla i třetina výplaty. Zajímavá cena za anténu asi s přirážkou za kreativitu...

Jedno bylo však ten den jisté, a sice že tento zážitek mě motivoval k tomu, abych s těmito „uměleckými díly“ zatočil a radši obdivoval umělecká díla v televizi a galeriích.